Home>Știri>Consiliile Școlare ale Elevilor din județul Galați vor raporta online!
Știri

Consiliile Școlare ale Elevilor din județul Galați vor raporta online!

Cu ocazia proiectului „30 de Consilii Școlare ale Elevilor din județul Galați decid că implicarea în comunitate este o prioritate” organizat de Asociatia Semper Musica Filiala Tecuci si sustinut de Consiliul Județean al Elevilor Galati, 30 de Consilii Scolare ale Elevilor din judet isi vor putea raporta online activitatea.

Astfel, fiecare Consiliu Școlar al Elevilor va avea un cont propriu in cadrul acestui website si va putea raporta simplu scopul actiunii organizate, numarul de beneficiari informati, domeniul actiunii respective si alte detalii legate de aceasta.

In urma raportarii online, CJE Galati devine primul Consiliu Judetean din tara care va putea emite statistici semestriale cu privire la numarul de actiuni organizate de CSE urile din judet, numarul total de beneficiari informati sau care au participat la actiune, domeniile accesate precum si impactul acestora.