Home>Evenimente>Spring Day – 9 Mai 2018
Evenimente Nou

Spring Day – 9 Mai 2018

Ziua de 9 mai, ziua concursului Spring Day 2018 a fost primită, ca în fiecare an, cu bucurie de elevii și profesorii gălățeni, întrunind exemple de multiculturalitate, implicare, determinare și colaborare din partea tuturor.

Bucuroșii câștigători au fost reprezentanții Italiei, echipa de la Seminarul Teologic Ortodox „Sf. Andrei”, urmați pe podium de elevii de la Colegiul National Costache Negri care au reprezentat Spania și de elevii de la Liceul Teoretic „Emil Racovita”, echipa Germaniei.

Mulțumim colaboratorilor noștri fără de care acest eveniment nu ar mai fi fost la fel: Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Galați, Inspectoratul Școlar al Județului Galați și Facultatea de Inginerie din Galați.

Felicitări tuturor!