Raportarea abuzurilor devine din ce în ce mai ușoară pentru elevii gălățeni! De astăzi, aceștia vor putea să găsească în liceele lor afișe special dedicate raportării abuzurilor. Astfel, elevii vor putea în 5 secunde să scaneze un cod QR, acesta redirecționându-i pe elevi pe pagina de raportare a abuzurilor de pe site-ul www.cjegalati.ro! Consiliul Județean al Elevilor își asumă faptul să păstreze identitatea elevilor confidențială pe parcursul acțiunilor desfășurate.

Dacă dorești să raportezi un inconvenient întâmplat în liceul tău, accesează acest link !

Această campanie a fost posibilă cu ocazia proiectului “30 de Consilii Școlare ale Elevilor decid că implicarea în comunitate este o prioritate”, realizat cu sprijinul financiar al Fondului pentru Inovare Civică, program dezvoltat de Fundația pentru Dezvoltarea Societății Civile în parteneriat cu Romanian-American Foundation, sprijinit de Enel România și Raiffeisen Bank. Proiectul a fost organizat în perioada 2017-2018 de către Asociația Semper Musica Filiala Tecuci în colaborare cu Consiliul Județean al Elevilor Galați.